Samo mali popravek ... napisal:prinassssff napisal:Na naši glasbeni šoli je čudovito pravičen sistem.
Za inštrumente, kjer ni gužve ( pihala, harmonika ipd) ni problema. Imaš sicer preskus glasbenih sposobnosti, ampak dvomim, da koga zavrnejo.
Drugje je pa tako: prednost imajo tisti, ki so obiskovali glasbeno pripravnico, vsi so sprejeti k inštrumentu, ki si ga zberejo.
Ostali gredo na preskus, pri čemer nihče ne ve ( jaz sem seveda izvedela ob zavrnitvi), da je pomembno, kateri si v vrsti. Četudi piše, da poteka preskus od 16-18 ure, bo sprejet tisti, ki je bil tam prvi. Npr. imajo 15 mest za kitaro, 10 jih zasedejo iz pripravnice. Na preskus jih pride 25, prvih 5 bo kasneje dobilo sporočilo , da so bili sprejeti, ostali ne, četudi je bil 20 na preskusu izjemen talent.
Ampak tega ne povedo vnaprej, barabe.
... morda to velja za vašo šolo, ali pa dela jeza.
Na naši GŠ, kjer sem zaposlena, še otroci zaposlenih nimajo NOBENE posebne pravice priti v GŠ kako drugače, kot preko sprejemnih preizkusov. Strinjam se, da sprejemni sicer niso popolni pokazatelj stanja (najbolje bi bilo prej z otrokom delati vsaj eno leto in bi vedeli, pri čem smo), ampak sistem je trenutno pač tak. Nekako je treba dobiti te pike in otroke - žalibog - rangirati. Tako pač je. Tudi moj sin, ki je sicer - kot ga poznam - zmerno nadpovprečno nadarjen in je pri petih letih krasno prepeval, na sprejemnih pač ni odprl ust. So rekli: hvala lepa in nasvidenje drugo leto.
Zato prosim ne govorite stvari, v katere nimate vpogleda. Ni fer.
In niti slučajno si nobena GŠ ne bo privoščila otroke sprejemati na podlagi znanega 'kdor prej pride, prej melje'. To bi pomenilo pljuvanje v lastno skledo. Le kdo bi si blazno želel delati z otrokom, ki nima nobene predispozicije. Mislim na instrument.
Poznam šolo, kjer imajo otroci zaposlenih prednost.
Statistika: Objavljeno Napisal Gost — 06 Okt 2016 04:38